Angličtina je již několik let součástí vzdělávacího programu školky, je vedena lektory Wattsenglish za přítomnosti paní učitelky dané třídy.

Výuka je založena na zábavných výukových aktivitách (hry, písničky…) a je hrazena mateřskou školou. Zúčastňují se pouze děti předškolních tříd.

V čem je metoda Wattsenglish výjimečná

• Metoda Wattsenglish představuje ucelenou a návaznou metodiku výuky angličtiny pro předškoláky a školáky, která byla vyvinuta ve spolupráci s psychology, pedagogy a lingvisty.
  • Vychází z přirozeného osvojování si řeči (podobně jako se učíme mateřštinu) a zároveň fixuje pevné gramatické základy
  • Kombinuje výuku prostřednictvím rodilých mluvčích a českých pedagogů
  • Je maximálně motivační – děti chtějí mluvit
  • Respektuje 4 základní fáze učení – 1. slyším, vidím, chci to říct, 2. opakuji a automatizuji, 3. reaguji, 4. mluvím
  • Děti se učí jazyk okamžitě přirozeně používat v běžných situacích
  • Děti jsou schopné velmi brzy porozumět

Proč jsme zařadili angličtinu do vzdělávacího programu MŠ

• Předškolní věk je jedinečné období, kdy si dítě může osvojit řeč naprosto přirozenou cestou, podobně jako mateřštinu.
  • V tomto věku není výuka angličtiny učení, ale zábavná hra

Osvojování si druhé řeči vedle mateřské má pozitivní vliv na intelektuální vývoj a rozvoj mozku

Organizace a termíny výuky angličtiny

• 1x týdně – v dopoledních hodinách v předškolních třídách